İsyan – Equilibrium Filmini İzle

Tür : Gerilim / Bilim Kurgu / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 2 Nisan 2004
Yönetmen : Kurt Wimmer
Senaryo : Kurt Wimmer
Görüntü Yönetmeni : Dion Beebe
Müzik : Klaus Badelt
Yapım : 2002, ABD , 107 dk.
Oyuncular DominicPurcell (Seamus) , Christian Bale (John Preston) , Sean Bean(Partridge) , Sean Pertwee (Rahip) , William Fichtner (Jurgen) , AngusMacFadyen (Dupont) , Taye Diggs (Brandt) , Emily Watson (Mary O’Brien), Emily Siewert (Lisa Preston) , Matthew Harbour (Robbie Preston) ,Alexa Summer (Viviana Preston)
Konusu:3. dünya savaşının yaralarını zor daolsa sarmayı bilmiş yakın geleceğin dünyasındayız. Savaşın travmasınıüzerinden atamamış olan hakim totaliter sistem, barışı korumak adınainsanların duygularını baskı altına almaktadır. Sanatsal nesnelerbulundurmak ve güzel sanatlarla iştigal etmek yasaktır. Duygu veheyecan uyandıracak şeylerle ilgilenmek, ölüm cezasına bile yolaçabilmektedir.
Üst düzey bir güvenlik ajanı olan John Preston,kurallara karşı duranları bulup yok etmekle görevlendirilmiştir.Kullananlarda sisteme uygun bir ruh hali yaratan Prozium’u içmektenvazgeçtiğinde, sistemin en büyük silahlarından biri olan ajan eskikimliğinden uzaklaşmaya başlayacaktır…
Biçimsel olarakMatrix’e, öyküsü ile de Fahrenheit 451’e benzetilen film, karşı ütopikbilim kurgu filmlerinin şimdilik en son örneği.
Filmleri öncekiklasik yapımlarla karşılaştırmayı, ve özgün olanın altında buzağıaramayı çok seven eleştirmenlerin ve sinemaseverlerin filmi karalamaçalışmalarına rağmen, yeni keşiflerde bulunmaya açık olanlarıödüllendiren bir yapım.
ALTERNATİF

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s